کلینیک قلب من

جامع ترین منبع اطلاع رسانی سلامت قلب و عروق

0912 126 0 275
info@Ghalbeman.ir
کلینیک قلب من | چه زمانی کرونا ویروس به اتمام می رسد؟

چه زمانی کرونا ویروس به اتمام می رسد؟

بعد از آنفلوانزای اسپانیایی ، مهم ترین حالت همه گیری و رویداد اورژانسی در جهان ، شیوع ویرس کرونا (Covid-19) است. رویداد اولیه ، که از اسفند سال 1297 تا آذر 1299 ه.ش. (مارس 1918 تا دسامبر 1920 میلادی) ادامه داشت  ، باعث آلوده شدن 500 میلیون نفر و کشته شدن تقریبا 17.4 میلیون نفر در سراسر جهان شد. به دنبال شیوع کرونا ، تلاش برای جلوگیری از یک فاجعه مشابه به محدودیت های بی سابقه اجتماعی ، تعطیلی های گسترده ، و بسته شدن مدارس و کسب و کار و حتی مراسمات دسته جمعی مذهبی در اکثر کشورهای جهان منجر شد. با شروع صاف شدن منحنی ابتلا در بسیاری از مناطق جهان ، بسیاری از افراد به دنبال سؤالهای بزرگتری هستند ، از جمله اینکه چه موقع و چگونه این عفونت به پایان خواهد رسید ، آیا این بیماری دوباره ظهور خواهد کرد ، و چه زمانی دانشمندان قادر خواهند بود به طور رسمی اعلام کنند COVID-19 دیگر یک اورژانس بهداشت عمومی نیست؟

اوایل دوره ای که ویروس شناسایی شد ، اطلاعات زیادی در مورد ماهیت و رفتار ویروس وجود نداشت. آمار ارایه شده مبنی بر گرفتار شدن حداقل 70 درصد افراد جامعه و آمار مرگ و میر احتمالی خوشبینانه ای مانند 2 تا 3 درصد مرگ و میر ، حاکی از ابتلای 50 تا 60 میلیون نفر و مرگ نزدیک به دو میلیون نفر در کشورمان بود. آماری که می توانست دلیل بسیار قانع کننده ای برای تعطیلی گسترده مدارس ، کسب و کار ، مساجد و مراسمات متعدد و مذهبی در کشورمان باشد. البته وضعیت در تقریبا تمام کشورهای دنیا مشابه با کشور خودمان بود و آنها هم محدودیت ها و اقدامات مشابهی را اتخاذ کردند. 

اکنون و پس از گذشت سه ماه از شروع بیماری و فراز و نشیب های متعددی که این ویروس از خود نشان داد بسیاری از جنبه های همه گیرشناسی و بیماری زایی آن شناخته شده است. تجربه سیستم درمانی کشور خودمان در کنار تجربه سایر کشورها نشان داد که تحلیل های اولیه اغراق آمیز و از روی احتیاط البته عاقلانه بوده است. در حال حاضر و در شرایطی که در کشور خودمان و در دنیا حاکم است و با یررسی شیب ابتلا به این بیماری لازم است بدانیم که تکلیف ما در برابر این بیماری به چه نحو است و بهترین راه حل برای کاستن از محدودیتها و برگشت به روال قابل تحمل زندگی و کار چگونه باید باشد. به ویژه برای افراد سالمند و بیماران و به طور ویژه برای بیماران قلبی و فشارخون که در معرض خطر بیشتری برای عوارض ابتلا به این بیماری هستند.

برچسب ها: کرونا ویروس

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
برچسب‌ها